Üzüm Pekmezi 380 gr.
Üzüm Pekmezi 380 gr.
Üzüm Pekmezi 380 gr.
Üzüm Pekmezi 380 gr.
Üzüm Pekmezi 380 gr.

Üzüm Pekmezi 380 gr.

Fiyat : ₺155,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK ÜZÜM PEKMEZİ

Rafine şekerden vazgeçiyoruz ama tatlı ihiyacımızdan ödün vermiyoruz! Neyse ki bunun için baldan tutun da pekmez çeşitlerine kadar pek çok doğal tatlandırıcı alternatifiniz bulunuyor. Peki, sizin tercihiniz hem tamamen bitkisel hem de yüksek besin değerine sahip bir tatlandırıcı mı? Öyleyse ekoloji market’in size çok cazip bir teklifi var: Organik üzüm pekmezi! Hem de soğuk sıkım…

Ekoloji Market Organik üzüm pekmezi; şeker ilavesiz, glutensiz, vegan, katkısız ve koruyucusuz formülüyle size sağlıklı tatlı ihtiyacını gidermenizi vaad ediyor. Ürün yapımında kullanılan üzümler, GDO’lu tohum ve zirai ilaç benzeri hiçbir suni müdahale olmadan yetiştiriliyor. Organik üzüm pekmezi, çok uzun yıllardır hem çocukların hem de yetişkinlerin severek tükettikleri, aynı zamanda besin deposu olarak bilinen bir üründür. Özellikle kahvaltı sofralarında her zaman kendine yer bulan üzüm pekmezi, doğal kıvamı sayesinde pek çok insan tarafından fazlasıyla sevilir.

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                 :293 kcal
Demir                 :10 mg 
Karbonhidrat      :60 g 
Protein               :3,5 g,
Kalsiyum            :400 mg

Organik Üzüm Pekmezi Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Hem enerji hem de karbonhidrat kaynağı olarak bilindiği için oldukça faydalı bir üründür. Organik üzüm pekmezi, kemik ve kas sisteminin daha sağlıklı, aynı zamanda daha düzenli bir şekilde çalışmasına katkı sağlar. Vücudun günlük olarak ihtiyaç duymuş olduğu potasyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi önemli olan minerallerin büyük oranda karşılanması noktasında etkili olur. İştah açıcı özelliği sayesinde kilo alma konusunda güçlük çeken kişilere kolaylık sunar. Grip, soğuk algınlığı ya da nezle gibi solunum yollarıyla alakalı olan hastalıklara karşı vücudu koruma altına alır, bağışıklık kazandırır. 

Organik Üzüm Pekmezi Nasıl Kullanılır? 

Düzenli bir şekilde tüketmek isteyen kişilerin her sabah ortalama iki çorba kaşığı kadar içmesi tavsiye edilir. Bu şekilde tüketildiği zaman insan vücudunun günlük olarak ihtiyaç duyduğu mineral oranlarının büyük ölçüde karşılandığı söylenir. İki çorba kaşığı üzüm pekmezinin 2 mg demir, 56 kcsal enerji ve 80 mg kalsiyum oranına denk geldiği bilinir. Fakat bu oranları bütün faydalarıyla alabilmeniz için kesinlikle organik ürün tüketmeniz gerekir. 

Organik Üzüm Pekmezinin Saklama Koşulları Nedir?

Organik üzüm pekmezi, içerdiği şeker bileşenlerinin doğal koruyucu özelliği sayesinde tazeliğini ve tadını uzun süre koruyabiliyor. Fakat bunun için ürünün yüksek sıcaklık ve nemden uzak tutulması gerekiyor (+10-20°C). Bu doğrultuda organik üzüm pekmezi kendi dayanıklı ve hijyenik cam kavanozunda, doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde ağzı kapalı olarak muhafaza edebilirsiniz.

Dip not: Organik Üzüm Pekmezi zamanla çökme yapabilir, bu bozulduğu anlamına gelmez. Çalkayarak tüketiniz.

T.C. Organik Tarım Sertifikalı

                         

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR