Organik Tam Buğday Unu 750 gr
Organik Tam Buğday Unu 750 gr

Organik Tam Buğday Unu 750 gr

Fiyat : ₺118,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK TAM BUĞDAY UNU 750 GR.

Ekoloji Market organik tam buğday unları, %100 saf tam buğday unudur. İçinde başka herhangi bir tahıl unu yoktur. Unlarımız, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da organik tarıma uygun alanlarda yetiştirilen, geleneksel Anadolu buğdaylarının, taş değirmenlerde öğütülmesiyle yapılır. Organik tam buğday unlarımız buğdayın içinden kepeği, ruşeymi alınmadan saf haliyle taş değirmenlerde öğütülmüş şeklidir. 

Buğdayın en dışında kabuğu yani kepek, iç kısmında özü yani ruşeymi bulunmaktadır. Genellikle buğday unu içeriğinde ruşeym ve kepek bulunmamaktadır. Organik tam buğday içeriğinde ise buğdayda bulunan tüm katkılar bulunur. Yani tam buğday unu içeriğinde ruşeym ve kepek katkısı da bulunmaktadır. Ve sade buğday ununa göre bu karışımlar ile birlikte çok daha sağlıklı duruma getirilir ve bu buğdaydan üretilen ekmek de diğer ekmek türlerine göre çok daha sağlıklıdır.

VEGAN ✓

Taş değirmende üretilmiştir.

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                       :1428/338 kcal
Yağ                          :2 g 
Karbonhidrat            :64,2 g  
Protein                     :11,6 g
Lif                             :8,5 g
Tuz                           :<0,01 g

Organik Tam Buğday Unu Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Besinsel lifler ve fitosteroller bakımından zengin olan Ekoloji Market organik tam buğday unu, besin değerini kaybetmeden öğütülerek kullanıma hazır hale gelir. İnsanların sindirim sistemine en uygun un olan tam buğday unu, uzun süre tok tutma görevine sahip olduğu için pek çok unlu gıdanın yapımında tercih edilir. Organik tam buğday ununun yapısında kepek, rüşeym ve protein gibi faydalı maddeler yer alır.

Organik Tam Buğday Unu Saklama Koşulları Nedir?

Organik tam buğday unu, kuru bir yapıya sahip olduğu için doğru koşullarda saklandığında tıpkı beyaz un gibi uzun süre taze kalabiliyor. Ancak bunun için ürünü nem ve yüksek sıcaklıktan uzak tutmak gerekiyor. Size de sadece, ürünü doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde -yazın tercihen buzdolabında - ağzı kapalı olarak korumak kalıyor. 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR