Organik Sarı Mercimek 750 gr
Organik Sarı Mercimek 750 gr
Organik Sarı Mercimek 750 gr

Organik Sarı Mercimek 750 gr

Fiyat : ₺256,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK SARI MERCİMEK

Sarı mercimek nişasta açısından zengindir ve kabuksuzdur. Demir yönünden en zengin mercimek olduğu söylenir. Haşlandığında kolayca dağılan sarı mercimek çorba ve püre yapımında kullanılır. Lezzet açısından çok tercih edilen ancak üretimi kısıtlı bir üründür. Bakliyatlar arasında özel bir yere sahiptir ve mutfaklarımızda sıklıkla tükettiğimiz bir gıdadır. Özellikle çorba yapımında tercih edilen mercimek, bunun yanı sıra pek çok yemeğin içerisinde de kullanılmaktadır. Meze ve yemeklerde kendine kolay bir şekilde yer bulan organik sarı mercimek, organik tarım yöntemlerine uyularak üretilmektedir. En iyi denetimlerden geçerek sofralarınıza konuk olan, %100 organik olarak üretilmektedir. Yüksek oranda lif içeren organik sarı mercimek, sağlıklı beslenmeyi yaşamlarının bir parçası haline getiren kişiler için oldukça ideal bir besindir. Protein bakımından zengin olması, mercimeği kilo vermek isteyenlerin diyet listelerinde üst sıralara yerleştirmektedir. B vitamini eksikliğinde takviye besin olarak kullanıldığı bilinmektedir.

 

VEGAN ✓

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                       :288 kcal
Yağ                          :0,5 g 
Karbonhidrat            :35,7 g  
Protein                     :21,4 g

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR