Organik Pirinç Unu 750 gr.
Organik Pirinç Unu 750 gr.

Organik Pirinç Unu 750 gr.

Fiyat : ₺230,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK PİRİNÇ UNU

Organik tarım sertifikalı yerli pirinçlerin, glüten bulaşması olmadan taş değirmende öğütülmesi ile üretilen ve mutfaklarınızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz organik bir un alternatifidir. Yüksek karbonhidrat içeriği ile iyi bir kıvam verici, çok iyi bir mama unu, fonksiyonel bir tatlı unudur. Lif bakımından zengin olan Pirinç Unu bol miktarda mineral içerir. Çölyak hastaları için iyi bir alternatiftir. Uzun zamandır trend olan unumuzun popülaritesi her geçen gün artmaktadır.

VEGAN ✓

Taş değirmenlerde öğütülmüştür.

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                       :346 kcal
Yağ                          :1,20 g 
Karbonhidrat            :74,84 g  
Protein                     :6,72 g

Organik Pirinç Unu Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Güvenilir bir yüksek karbonhidrat kaynağı olan organik pirinç unu; buğday ununa karşı doyurucu, besleyici ve lezzetli bir alternatif sunuyor. Düşük şeker ve yağ oranıyla hedefe yönelik beslenme için de ideal bir seçenek olan ürün; ayrıca içerdiği demir, potasyum, magnezyum ve kalsiyum ile vücudun ihtiyaç duyduğu önemli mineralleri karşılamaya yardımcı oluyor.

B vitamini grubu yönünden zengin içeriği, pirinç ununun faydaları bakımından bir diğer önemli husus olarak öne çıkıyor. Pirinç ununda diğer adı niasin olarak bilinen B3 vitamininin yanı sıra, tiamin (B1 vitamini) bileşeni de bulunuyor. Bu sayede ürün, düzenli tüketildiğinde vücuttaki temel sistemlere çok yönlü katkılar sağlayabiliyor. Ayrıca kolesterol içermeyen yapısı ile rahat tüketim avantajını bir adım daha yukarıya taşıyor.

Organik Pirinç Unu Saklama Koşulları Nedir?

Pirinç unu, kuru bir gıda olduğu için pek çok un çeşidi gibi uzun süre bozulmadan muhafaza edilebiliyor. Ancak bunun için ürünü nem ve yüksek sıcaklıktan uzak, doğrudan ısı ve ışık almayacak serin bir yerde -yazın tercihen buzdolabında- ve ağzı kapalı olarak saklamak gerekiyor.

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR