Nohut Unu 750 gr.
Nohut Unu 750 gr.

Nohut Unu 750 gr.

Fiyat : ₺182,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK NOHUT UNU 750 GR.

Nohut unu, kuru nohut baklalarının öğütülmesiyle elde edilen glutensiz bir un çeşidini oluşturuyor. Doğal yapısı gereği gluten içermeyen nohut, diğer tahıl mamulleri ile aynı ortamda bulunduğunda çapraz bulaşma yoluyla gluten içerebiliyor. Bu nedenle ürünün, özel koşullarda sadece glutensiz mamullerin bulunduğu hatlarda işlenmesi, taşınması ve paketlenmesi gerekiyor.

Organik Nohut Unu, Anadolu’nun sadece yüksek kaliteli ve organik tarım sertifikalı nohutlarından elde ediliyor. Isıl işlem vb. hızlandırıcı işlemler olmadan hijyenik ortamda kurutulan nohutlar, besin değerini korumaya devam etmesi için taş değirmenlerde yavaşça öğütülüyor. Tarladan paketlemeye kadar olan tüm süreç, çapraz bulaşmanın önlenmesi adına sadece glutensiz ürünlerin işlendiği hatlar üzerinde yürütülüyor.

VEGAN ✓

Glutensiz
Taş değirmende öğütülmüştür.

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                       :356 kcal
Yağ                          :3,66 g 
Karbonhidrat            :72,85 g  
Protein                     :5,44 g
Lif                             :5,06 g
Nişasta                     :60,70

Organik Nohut Unu Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Nohut unu, içerdiği organik şeker bileşenleriyle de vücudun enerji ihtiyacını seviyeli bir şekilde karşılamaya yardımcı oluyor. Üstelik düşük glisemik indeksi sayesinde nohut unu tarifleri, beyaz unlu tariflerin aksine şeker seviyesinin dengede tutulmasına daha fazla katkı sağlıyor. Nohut unu besin değeri bakımından tümüyle ele alındığında, öne çıkan diğer faydalı bileşenlerini ise A ve B6 vitaminleri, demir, kalsiyum, potasyum ve magnezyum mineralleri ile doğal yağ asitleri oluşturuyor.

  • Yüksek lif oranıyla uzun süreli tokluk hissi veriyor.
  • Sindirim sisteminin normal düzeyde işleyişini destekliyor.
  • Vücudun vitamin, mineral ve faydalı yağ asidi ihtiyacını karşılayarak hücresel faaliyetlerin olağan fonksiyonunu destekliyor.
  • Çölyak hastaları, veganlar, ketojenik beslenenler, diyet yapanlar, sporcular ve diyabetliler için ideal bir tüketim sağlıyor.

Organik Nohut Unu Saklama Koşulları Nedir?

Nohut ununun tazeliğini ve lezzetini uzun süre boyunca koruyabilmesi için ürünün nem ve yüksek sıcaklıktan uzak tutulması büyük önem taşıyor. Bu nedenle ürünü doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde, serin yerde -tercihen buzdolabında- ağzı kapalı olarak saklamanız gerekiyor.

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR