Kinoa Unu 150 Gr.
Kinoa Unu 150 Gr.
Kinoa Unu 150 Gr.
Kinoa Unu 150 Gr.
Kinoa Unu 150 Gr.

Kinoa Unu 150 Gr.

Fiyat : ₺198,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK KİNOA UNU

Taş değirmenlerde öğüterek elde ettiğimiz glütensiz kinoa unumuz; yetiştirilme sürecinde gübre ve ilaç dahil olmak üzere kesinlikle hiçbir kimyasal madde kullanılmadan yetiştirilir. Özellikle tarım ürünlerinde bulunan ve her zaman bahsettiğimiz pestisit içermemekle birlikte, doğal protein ve lif kaynağıdır.

Yüksek ve kaliteli besin değeriyle birlikte, her türlü tarifin içerisinde gönül rahatlığıyla kullanılabilecek olan kinoa unu, kinoa bitkisinin öğütülmesiyle elde edilmektedir. Tamamen katkısız ve doğal olarak elde edilen kinoa unu, doğasında yer al antibesinsel saponin maddesinden arındırılmış olarak sizler için hazırlanıyor.

VEGAN
GLUTENSİZ

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri

Enerji                 :392 kcal
Yağ                    :6,3 g 
Karbonhidrat      :69,0 g 
Protein               :16,5 g
Besinsel Lif        :3,8 g

Kinoa Unu Faydaları Nelerdir?

Kinoa unu, pek çok tahıla göre oldukça zengin besin içeriklerine sahiptir. Bu nedenle kendisine biz süper gıda diyoruz. İyi bir lif kaynağı olmakla birlikte düşük glisemik indeksine sahiptir. Bununla birlikte yüksek oranda protein ve farklı esansiyel amino asitler içerir. Tüm amino asitlerin yeterli miktarda bulunduğu kinoa, tam protein içeriğine sahiptir. Bitkilerde dahi bulunmayan bir amino asit olan lizin açısından da oldukça zengindir. Diğer tüm tahıllara göre içeriğinde fazlasıyla demir, lif, magnezyum ve çinko sağlayan çok iyi bir antioksidan kaynağıdır. Aynı zamanda mineral açısından zengin ve tamamen glütensizdir. Glütensiz besin tercih eden ve çölyak rahatsızlığı olan kişiler için uygun bur besin kaynağıdır.

Kinoa Unu Saklama Koşulları Nedir?

Kinoa unu, diğer un çeşitlerinde olduğu gibi doğal olarak kuru bir yapıya sahip olduğundan uzun süre taze kalabiliyor. Ancak bunun için ürünü nem ve yüksek sıcaklıktan uzak tutmak gerekiyor. Bu doğrultuda kinoa ununu, kendi güvenilir ve sağlıklı cam kavanozunda, doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde ağzı kapalı olarak muhafaza edebilirsiniz.

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 

 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR