Kemalpaşa Peynir Tatlısı 110 gr (15 adet)
Kemalpaşa Peynir Tatlısı 110 gr (15 adet)

Kemalpaşa Peynir Tatlısı 110 gr (15 adet)

Fiyat : ₺66,85(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK KEMALPAŞA TATLISI 110 GR. (15 ADET)

Türkiye'de bir ilk! %65 peynir içeren Organik Kemalpaşa Peynir Tatlısı. Adını Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesinden alan, yine bu coğrafyada çok sevilen bir tatlı olan kemalpaşa tatlısı, organik bir şekilde raflarımızda yer alıyor. Şerbetli tatlılar arasında şüphesiz çok önemli bir yeri olan bu güzide tatlımızı gelin bir de en sağlıklı ve en organik şekilde tadın. Böylece sizin için tatlı yemek keyif vermenin yanında vücudunuza da iyi gelecek.

Kemalpaşa Tatlısı, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, küçük süthanelerde üretilmeye başlanan bir tatlı çeşididir. Aslı Mustafakemalpaşa Peynir Tatlısı olan ve yaygın adıyla Kemalpaşa Tatlısı olarak bilinen tatlı ilçede günlük üretilir ve taze olarak tüketilir.

Tatlı için üretilen özel bir peynirden imal edilen ve tarifine uygun olarak haşlandıktan sonra kışın kaymak, yazın da dondurma ile servisi yapılan tatlı, 1950'lerden bu yana Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde üretilmektedir. Kemalpaşa peynir tatlısı, ilçe hudutlarında taze, diğer illerde ise uzun süre dayanması için kurutulmuş olarak satışa sunulmaktadır.

Süt, dev kazanlarda pastörize edilmekte ve peynire dönüştürülmektedir. Yaklaşık 1 ton sütten, 160 kg. tatlılık peynir elde edilmektedir. Kazanlarda bu peynir, un, irmik ve yumurta ile hamur haline getirilerek, Kemalpaşa Tatlısı şeklinde kesilmekte ve fırınlarda, pişirilmektedir.

Tatlı, kaynayan şekerli suya atılarak, şişmesi sağlanır ve şerbetin içinde soğutulur. Süzülerek tepsilere dizilen Kemalpaşa Tatlısı ceviz, fındık, fıstık, kaymak, hatta dondurma ile servis edilebilir.

İÇİNDEKİLER:Organik tuzsuz beyaz peynir (%5) (organik inet sütü,şirden mayası), organik irmik (%20), organik buğday unu (%10), organik yumurta (%4), kabartma tozu (%1)

ALERJEN UYARISI: Gluten, Laktoz, Yumurta

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                       :300 kcal
Yağ                          :4,8 g 
Karbonhidrat            :45 g  
Protein                     :9,9 g
Demir                       :0,4 mg
Kalsiyum                  :80,2 g

 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır.

 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR