Keçiboynuzu Unu 150 Gr.
Keçiboynuzu Unu 150 Gr.
Keçiboynuzu Unu 150 Gr.
Keçiboynuzu Unu 150 Gr.
Keçiboynuzu Unu 150 Gr.

Keçiboynuzu Unu 150 Gr.

Fiyat : ₺91,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK KEÇİBOYNUZU UNU

Yüksek besin değerine sahip doğal gıda ürünleri denilince, aklınıza lezzet bakımından ikinci planda olan besinler geliyor olabilir. Öyleyse Ekoloji Market Organik Glutensiz Keçiboynuzu Unu’nun beklentileri aşan üstün lezzetiyle tanışın! Yüksek kalite ve verimli tüketim önceliği doğrultusunda, Ekoloji Marketin tüm ürünleri gibi keçiboynuzu unu da maksimum özen ve hassasiyetle üretiliyor. Böylece yüzde 100 doğallık ile üstün lezzet ayrıcalığı, tek üründe bir araya geliyor!

Keçiboynuzu unu, keçiboynuzu (harnup) meyvesinden elde edilen glutensiz bir un çeşidini oluşturuyor. Baklagiller familyasının ağaçta yetişen türlerinden olan keçiboynuzu, olgunlaştığında toplanarak kurumaya bırakılıyor. Meyveler tamamen kuruyup koyu kahverengi bir görünüme ulaştığında, çekirdeklerinden ayrılarak un haline getiriliyor. Keçiboynuzu unu, meyvesinde bulunan doğal şeker bileşenleri sayesinde tatlılık seviyesi bakımından diğer pek çok undan ayrılıyor.

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                 :360 kcal
Yağ                    :0,3 g 
Doymuş Yağlar  :0,04 g 
Karbonhidrat      :88,8 g 
Protein               :4,68 g,
Besinsel Lif        :33,3 g

Organik Keçiboynuzu Unu Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Glutensiz Keçiboynuzu Unu; aynı zamanda bir baklagil olan keçiboynuzundan elde edilir. Çok besleyici ve sağlıklıdır. Keçiboynuzu ununu karakterize eden şey içeriğindeki yüksek liftir. Bu içerik vücuda bolca protein, magnezyum gibi mineraller ile A,B,D,E vitaminlerinin girmesini sağlar ve kandaki kolesterol seviyelerini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Buğday unu alerjisi olanlar için gluten içermeyen harika bir un alternatifidir.

Yağ oranı çok düşük olduğundan dolayı, kilonuzu kontrol etmenizde yardımcı olur. En önemli özelliği içerdiği antioksidandır. Magnezyum, fosfat ve protein açısından zengin olan keçiboynuzu unu faydaları ile vücuda son derece yararlı. 

Organik Keçiboynuzu Unu Nasıl Kullanılır? 

Kakao yerine keçiboynuzu unu kullanarak, tatlılarınızda kakao ve şeker kullanımının önüne geçebilirsiniz. Tamamen azaltmanıza yardımcı olacak keçiboynuzu unu, şeker ile olan ilişkinizin kesilmesini de sağlayacak.

Evde ekmek yapmayı sevenler için harika bir un alternatifidir. Ekmek hamuruna 2 tatlı kaşığı glutensiz Keçiboynuzu Unu ilave ederek farklı bir renk ve aroma katabilirsiniz.

Gluten rejimi uygulayanlar lezzet menülerine, keçiboynuzu ununu ekleyerek çeşitlendirebilir. Onun haricinde unsuz, şekersiz, çikolatasız kek, pasta gibi tariflerde kullanılmaktadır. Sabah kahvaltıda soğuk veya sıcak süte karıştırarak keçiboynuzu ununu kullanabilirsiniz. Çölyak ve diyabet tüketiminde uygundur.

Organik Keçiboynuzu Ununun Saklama Koşulları Nedir?

Keçiboynuzu ununun tazeliğini uzun müddet koruyabilmesi için nem ve yüksek sıcaklık ile temas etmemesi büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra ürünün, doğrudan ışık almaması ve mutlaka ağzı kapalı olarak serin yerde tutulması gerekiyor

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR