Karabuğday (Greçka) Unu 750 gr.
Karabuğday (Greçka) Unu 750 gr.

Karabuğday (Greçka) Unu 750 gr.

Fiyat : ₺216,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK KARABUĞDAY (GREÇKA) UNU

Çiğ karabuğday Unu ürünümüzün içeriği sadece çiğ karabuğdaydan oluşması ve glüten içermemesi ile ayrışmaktadır. Halihazırda pek çok tahıl grubundan alışık olduğumuz ve yaygın olarak görülen “Glüten” çoğumuzda, şişkinlik, intolerans veya hastalık sebebi olduğunu biliyoruz.

Çiğ karabuğday unu, besin değerleri ve fıstığı andıran kendine has yoğun tadı ile alternatif un çeşitlerinin en sevilen üyeleri arasında yer alıyor. Glutensiz yapısıyla da çölyak hastaları başta olmak üzere beslenmesine özen gösteren pek çok kişinin tercihi oluyor. 
 

VEGAN ✓

Gluten içermez
Türkiye'de taş değirmende öğütülmüştür.

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                       :335 kcal
Yağ                          :3,1 g 
Karbonhidrat            :70,6 g  
Protein                     :12,6 g
Lif                             :10 g

Organik Karabuğday (Greçka) Unu Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Organik karabuğday unu lif ve faydalı karbonhidrat içeriğiyle uzun süre tokluk hissi sağlıyor. Sindirim faaliyetlerinin normal düzeyde işleyişine katkı sağladığı da bilinir. Rafine olmadığı için kan şekerindeki hızlı değişim olasılığını ortadan kaldırabiliyor. Vücudun günlük mineral ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunuyor. Veganlar için ideal bir protein kaynağı olma özelliği taşıyor. Ve en önemlisi de glutensiz olduğu için çölyak hastaları ve gluten hassasiyeti olan kişilerce rahatlıkla tüketilebiliyor. 

Karabuğday kullanım açısından tahıl grubunda gibi yer alır. Bizler ise çapraz bulaşmaların önüne geçerek son derece dikkatli bir şekilde kavurmadan ve yerli ürünleri kullanarak size sunuyoruz. İçeriğinde birçok mineral ve besin barındıran bu güzel ürünümüzün kullanımı ise çok basit;

  • Çeşitli ekmek yapımında
  • Glutensiz kek ve Pasta yapımında
  • Hamur işlerinde
  • Bisküvi ve kurabiye yaparak

Organik Karabuğday (Greçka) Unu Saklama Koşulları Nedir?

Karabuğday unu, kuru bir yapıya sahip olduğu için doğru koşullarda saklandığında tıpkı beyaz un gibi uzun süre taze kalabiliyor. Ancak bunun için ürünü nem ve yüksek sıcaklıktan uzak tutmak gerekiyor. Ekoloji Market Glutensiz Çiğ Karabuğday Unu, ideal gramajı ve güvenilir ambaljıyla tazeliğini ve lezzetini ilk günkü gibi koruyabiliyor. Size de sadece, ürünü doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde -yazın tercihen buzdolabında - ağzı kapalı olarak korumak kalıyor. 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR