Karabaş otu Balı (Lavandule) 400 Gr.
Karabaş otu Balı (Lavandule) 400 Gr.
Karabaş otu Balı (Lavandule) 400 Gr.
Karabaş otu Balı (Lavandule) 400 Gr.
Karabaş otu Balı (Lavandule) 400 Gr.

Karabaş otu Balı (Lavandule) 400 Gr.

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺620,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺589,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK KARABAŞ OTU (LAVANDULE)

Karabaş otu, zengin bileşenleri ve sayısız faydasıyla dünya genelinde her geçen gün daha fazla değer kazanıyor. Zorlu iklim koşullarında dahi kolayca yetişebilen bu aromatik bitki, çekici esansıyla ise tüm duyuları anında tazelemeye yetiyor. Hatta bu özelliği sayesinde, bal arılarının da en sevdiği nektar kaynakları arasında ilk sıralarda yer alıyor. 

Taptaze çiçeklerinin değerli özlerinden üretilen karabaş otu balı, mor çiçeklerinin eşsiz kokusunu gurme bir lezzet olarak damaklara da taşıyor. Karabaş otu balının yoğun aromalı benzersiz tadını siz hala denemediyseniz, şimdi tam zamanı!

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                       :325 kcal
Yağ                          :0,g 
Karbonhidrat            :81,22 g  
Protein                     :0,12 g
Besinsel Lif              :0 g

Gluten içermez
Koruyucu, renklendirici ve ilave şeker içermez

UYARI: 1 Yaşından küçük çocuklara yedirilmemelidir.

Organik Karabaş Otu Balı (Lavandule) Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Karabas otu; kalp ve damar yani dolaşım sistemi, solunum sistemi, üriner sistem ve cilt hastalıklarında kullanılan bir bitkidir. Aktarlar karabaş otu çiçeklerini yüksek tansiyonu düşürücü, ağrı kesici, balgam söktürücü, … gibi özellikleri nedeniyle satmaktadır. Karabaş otunun çiçeklerindeki nektar ve polen dolayısıyla şifa unsurları da arı tarafından bala taşınmaktadır.Yüksek polen içerdiği için çabuk kristalize olur ancak besin değerinden bir şey kaybetmez.

Ağrı kesici özelliğe sahip olduğu bilinir. Asabilik ve sinir hallerini düzenleyabilir. Belirsiz baş ağrılarına iyi gelir. Sara nöbetleri, astım krizleri ve yüksek tansiyon için tedaviye destek olarak alınabilir. Baş ağrısı (migren) rahatsızlıkları olanların düzenli karabaş otu balı tüketmesinde fayda var. Dolaşım sistemini güçlendirici bir etkisi vardır. Eklemleri tendomları güçlendirdiği bilinir. 

Organik Karabaş Otu Balı (Lavandule) Saklama Koşulları Nedir?

Organik Karabaş Otu Balı oda sıcaklığında (18-24°C) nem almayacak şekilde muhafaza edilmelidir. Bu doğrultuda Karabaş Otu Balı kendi dayanıklı ve hijyenik cam kavanozunda, doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde ağzı kapalı olarak muhafaza edebilirsiniz.

Bal zamanla kristalleşebilir ancak bu şekilde tüketime uygundur. Kavanozu 45 C' de bir süre ben mari usulü bekleterek de tüketebilirsiniz.

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır.

 

 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR