Organik Dut Pekmezi 270 gr.
Organik Dut Pekmezi 270 gr.
Organik Dut Pekmezi 270 gr.
Organik Dut Pekmezi 270 gr.
Organik Dut Pekmezi 270 gr.

Organik Dut Pekmezi 270 gr.

Fiyat : ₺129,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK DUT PEKMEZİ 270 gr.

Rafine şekerden vazgeçiyoruz ama tatlı ihiyacımızdan ödün vermiyoruz! Neyse ki bunun için baldan tutun da pekmez çeşitlerine kadar pek çok doğal tatlandırıcı alternatifiniz bulunuyor. Peki, sizin tercihiniz hem tamamen bitkisel hem de yüksek besin değerine sahip bir tatlandırıcı mı? Öyleyse ekoloji market’in size çok cazip bir teklifi var: Organik dut pekmezi! Hem de soğuk sıkım…

Ekoloji Market Organik dut pekmezi; şeker ilavesiz, glutensiz, vegan, katkısız ve koruyucusuz formülüyle size sağlıklı tatlı ihtiyacını gidermenizi vaad ediyor. Yerli üretim mahsulü ürün, Anadolu’nun birinci kalite beyaz ve karadutlarından elde ediliyor. Ürün yapımında kullanılan dutlar, GDO’lu tohum ve zirai ilaç benzeri hiçbir suni müdahale olmadan yetiştiriliyor. Erzincan dağ dutlarından geleneksel yöntemlerle güneşte kurutularak kıvama getirilen "Organik Dut Pekmezimiz" organik sertifikasyon kontrolünde üretilerek besin değerini kaybetmeden, katkısız olarak sizlere sunulmaktadır. Tahin ile birleştiğinde kahvaltı sofralarınıza lezzet katan geleneksel tatlardan bir tanesidir.

Organik Dut Pekmezi Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Dut pekmezi; günlük kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum gereksiniminin büyük bir kısmını karşılamasının yanı sıra kansızlık için ideal bir demir deposudur. Karbonhidratlardan dolayı yoğun enerji içeriğine sahip olan bir pekmez türüdür. Mineral bakımında oldukça zengin olan bu pekmezin, hem çocuklarda hem emzirenler annelerde, hem de gebelerde bio yararlılığı fazladır.Demir, çinko ve magnezyum gibi birçok minareli bol miktarda içerir. Konsantre olması bakımından tıpkı minarelli şuruplar gibi vucüda mineral bakımından destek vermektedir.

Organik Dut Pekmezi Nasıl Kullanılır? 

Kendine has bir aromaya ve lezzete sahip olan organik dut pekmezi özellikle soğuk kış günlerinde kahvaltıların baş tacıdır.

Enerji verici özellikleri ve vücut ısısını yükselten yapısı ile kahvaltılarda tercih edilen organik dut pekmezi ile kek, kurabiye ve çörekler hazırlayabilirsiniz. Organik dut pekmezi özellikle ağız ve boğaz enfeksiyonlarına iyi geldiği için gargara yapılarak ya da sıcak suyun içinde eritilerek tüketilir.

Organik Dut Pekmezinin Saklama Koşulları Nedir?

Organik dut pekmezi, içerdiği şeker bileşenlerinin doğal koruyucu özelliği sayesinde tazeliğini ve tadını uzun süre koruyabiliyor. Fakat bunun için ürünün yüksek sıcaklık ve nemden uzak tutulması gerekiyor (+10-20°C). Bu doğrultuda organik dut pekmezi kendi dayanıklı ve hijyenik cam kavanozunda, doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde ağzı kapalı olarak muhafaza edebilirsiniz.

Dip not: Organik Dut Özü zamanla çökme yapabilir, bu bozulduğu anlamına gelmez. Çalkayarak tüketiniz.

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR