Dut Özü 300 Gr
Dut Özü 300 Gr
Dut Özü 300 Gr
Dut Özü 300 Gr
Dut Özü 300 Gr

Dut Özü 300 Gr

Fiyat : ₺136,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK DUT ÖZÜ 300 gr.

Rafine şekerden vazgeçiyoruz ama tatlı ihiyacımızdan ödün vermiyoruz! Neyse ki bunun için baldan tutun da pekmez çeşitlerine kadar pek çok doğal tatlandırıcı alternatifiniz bulunuyor. Peki, sizin tercihiniz hem tamamen bitkisel hem de yüksek besin değerine sahip bir tatlandırıcı mı? Öyleyse Ekoloji Market’in size çok cazip bir teklifi var: Organik dut özü! Hem de soğuk sıkım…

Ekoloji Market organik dut özü; şeker ilavesiz, glutensiz, vegan, katkısız ve koruyucusuz formülüyle size sağlıklı tatlı ihtiyacını gidermenizi vadediyor. Yerli üretim mahsulü ürün, Anadolu’nun birinci kalite beyaz ve karadutlarından elde ediliyor. Ürün yapımında kullanılan dutlar, GDO’lu tohum ve zirai ilaç benzeri hiçbir suni müdahale olmadan yetiştiriliyor. Organik tarım ile üretilmiş dutlardan elde edilen tatlı bir besin türünü oluşturuyor. Konsantre bir yapıya sahip olan ürün, görünüm olarak dut pekmezine benzemekle birlikte, buhar yöntemiyle elde ediliyor. Böylece besin değerini daha fazla koruyarak, dut özü pekmezi faydalarına nazaran beslenmeye daha fazla katkı sağlıyor. Doğal meyve içeriğinden dolayı yüksek tatlılık seviyesine sahip olan ürün, ilk tadımda ise damakta hafif mayhoş bir his uyandırıyor. Sizler de yoğun kıvamlı ve damakta iz bırakan bu doğal tadı keşfetmek için geç kalmayın!
 

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri

Enerji              :295 kcal
Yağ                 :0 mg 
Karbonhidrat     :78 g 
Protein              :3 g

Organik Dut Özü Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Dut, beslenme için gerekli olan fenolik maddeleri ve onun bir alt türü olan flavanoidleri yoğun miktarda içeriyor. Bu yönüyle bu değerli meyve, bilinen en güçlü antioksidan kaynakları arasında yer alıyor. Ekoloji Market Organik Dut Özü’nün içeriğinde P vitamininin (fenolik bileşikler) yanı sıra C, K ve E vitaminleri bulunuyor. Doğal formülünde ayrıca bakır, demir, magnezyum, mangan, selenyum, çinko ve betakaroten içerikleri de yer alıyor. Böylece ürün; vitamin, mineral ve diğer faydalı bileşenler yönünden verimli ve çok fonksiyonel bir fayda sağlıyor.

Organik Dut Özü Nasıl Kullanılır? 

Dut özünün birçok kullanım şekli vardır;

  • Bir bardak dut özüne 5-10 (damak zevkine göre) içme suyu eklenir ve şurup yapılır.
  • Dut özü dondurma yapımında da kullanılabilir.
  • Kabak tatlısı gibi tatlılarda şeker olarak kullanabilirsiniz. 
  • Pasta, kek, kurabiye gibi hamur işi tariflerde kullanılır.
  • Dut meyvesi, yoğurtla birlikte karıştırıldığında diyet listelerine ara öğün olarak eklenebilir.
  • Beslenmiş ve canlı bir görünüm için cilt bakım maskesi olarak kullanabilirsiniz.

Organik Dut Özünün Saklama Koşulları Nedir?

Organik dut özü, içerdiği şeker bileşenlerinin doğal koruyucu özelliği sayesinde tazeliğini ve tadını uzun süre koruyabiliyor. Fakat bunun için ürünün yüksek sıcaklık ve nemden uzak tutulması gerekiyor (+10-20°C). Bu doğrultuda organik dut özünü kendi dayanıklı ve hijyenik cam kavanozunda, doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde ağzı kapalı olarak muhafaza edebilirsiniz.

Dip not: Organik Dut Özü zamanla çökme yapabilir, bu bozulduğu anlamına gelmez. Çalkayarak tüketiniz.

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 
 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 
 
Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR