Chia 150 Gr
Chia 150 Gr
Chia 150 Gr
Chia 150 Gr
Chia 150 Gr

Chia 150 Gr

Fiyat : ₺187,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET CHİA 150 GR.

İlk olarak Aztekler tarafından kullanılan siyah renkte olan bu harika gıda, besin maddesinden ziyade ilaç ve ticaret sektöründe de sıklıkla kullanılmıştır. 16. yüzyılda yaygın bir şekilde kullanılan chia tohumları, günümüze kadar korunarak gelmeyi başarmıştır.

Yüksek miktarda lif ve omega-3 yağ asidi içeren chia tohumu, kaliteli mineral ve antioksidanlar yönünden oldukça zengindir. Tohumun karbonhidrat içeriğinin yüzde 80'den fazlası, liften oluşmaktadır.


100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                 :445 kcal
Yağ                    :31 g 
Doymuş Yağlar  :2,50 g 
Karbonhidrat      :38,8 g 
Protein               :20 g
Besinsel Lif        :35 g

Organik Chia Ne İşe Yarar ve Faydaları Nelerdir?

Chia tohumunun faydaları saymakla bitmeyecek şekildedir. Genellikle Puding şeklinde sıklıkla tüketilmekle birlikte, ara öğünlerde tatlı tüketmek yerine Chia pudingi tercih ederek tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Chia tohumu nasıl kullanılır için verilecek diğer bir yanıt ise, sıvı içinde bekleterek kullanım olacaktır. Tohumu süt, yoğurt ya da suyun içinde bekleterek sağlıklı ve lezzetli bir biçimde tüketebilirsiniz. Chia tohumunun faydaları arasında tok tutucu özelliği de yer alıyor. Bu sayede kilo alımını dengelemek mümkün. Organik, glütensiz temiz içeriğiyle ayrıca kullanım ve faydaları açısından mutfağınızdan eksik etmek istemeyeceğiniz bir üründür.

Kullanımı ise çok basit;

• Puding yapımında

• Çiğ olrak salatalara serpiştirerek

• Yoğurtla karıştırarak

• Un haline getirerek

• Su ve meyve suları ile birlikte

Organik Chia Saklama Koşulları Nedir?

Ambalajı açtıktan sonra yeniden saklamak için hava almayacak şekilde ağzını kapatınız. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Direkt güneş ışığından uzak tutunuz.

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır.

 

 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR