Çam Balı (Salgı Balı) 400 gr.
Çam Balı (Salgı Balı) 400 gr.
Çam Balı (Salgı Balı) 400 gr.
Çam Balı (Salgı Balı) 400 gr.
Çam Balı (Salgı Balı) 400 gr.

Çam Balı (Salgı Balı) 400 gr.

Fiyat : ₺226,00(KDV Dahil)
:

EKOLOJİ MARKET ORGANİK ÇAM BALI (SALGI BALI)

Çam balı ülkemizde yetişen çam ormanlarına yakın kovanlardan elde edilen enfes bal türlerinden birisidir. Tamamen organik olan çam balı gerçek bir lezzet şahaseridir. Organik üretilen bir çam balında kesinlikle içerisinde katkı maddesi bulunmaz. Kahvaltılıklarda sıklıkla tüketebileceğiniz çam balı organik bal olarak bilinmektedir. Çam balı tamamen süzme bir baldır. Oldukça lezzetli aroması ile çam ormanlarının kokusunu balda birleştiren salgı balıdır. Çam balı diğer çiçek ballarından renk olarak daha koyudur.

100gr için Enerji ve Besin Ögeleri
Enerji                       :327 kcal
Yağ                          :0,g 
Karbonhidrat            :81,72 g  
Protein                     :0,12 g
Besinsel Lif              :0 g


Gluten içermez
Koruyucu, renklendirici ve ilave şeker içermez

UYARI: 1 Yaşından küçük çocuklara yedirilmemelidir.

Organik Çam Balı (Salgı Balı) Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

Ekoloji Market Çam Balı en çok tercih edilen bal markalarından biridir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi başta olmak üzere pek çok hastalığın doğal tedavisi olarak bu çam balı tüketildiği söyleniyor. Bu çam balı organik tarım yapılan arazi ve ormanlardan bal arısı tarafından toplanan polenler ile oluşturulan ve yine herhangi bir kimyasal katkı maddesi katılmadan üretilen bir baldır. Üretiminde çam ağaçlarından da faydalanılmaktadır. 

Çam balları çiçek ballarından daha fazla miktarda enzim, aminoasit ve mineral madde içerir. Antioksidan etkisi vardır. Yetersiz beslenmeden kaynaklanan demir eksikliği ve benzeri durumlarda çocukların sağlıklı gelişimi için çam balı tüketmek faydalıdır. Her sabah bir bardak ılık su ile karıştırılarak aç karnına içildiğinde kilo verdirme özelliğine de sahip olduğu bilinmektedir. Saçları besler ve saç köklerinin güçlenmesine katkıda bulunur. Yorgunluk ve halsizliğe çok iyi gelir.  Sindirim sisteminin ve florasının sağlıklı kalmasını destekler. Hassas mideler dahi rahatça sindirebilir. Hazımsızlık yapmaz. Mideyi tedavi edici bir yapıya sahiptir. Helicobakterilere karşı etkilidir.  Nezle, öksürük ve boğaz iltihaplarına iyi gelir. Kansızlığa iyi gelir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.  Alerjik reaksiyonları önler ve alerji oluşumunun önüne geçer. Doğal diş macunudur. Kansızlığa doğal çözüm sunar ve anemiyi giderir.

Organik Çam Balı (Salgı Balı) Saklama Koşulları Nedir?

Organik Çam Balı (Salgı Balı)  oda sıcaklığında (18-24°C) nem almayacak şekilde muhafaza edilmelidir. Bu doğrultuda çam balı kendi dayanıklı ve hijyenik cam kavanozunda, doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde ağzı kapalı olarak muhafaza edebilirsiniz.

Bal zamanla kristalleşebilir ancak bu şekilde tüketime uygundur. Kavanozu 45 C' de bir süre ben mari usulü bekleterek de tüketebilirsiniz.

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır.

 

 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR