<< Önceki Sayfaya Dön
Yeni

Karabuğday (Greçka) 750 gr.

70,00
56,00
%20
- +
VAR

Ekoloji Market Organik Karabuğday (Greçka) 

Ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan karabuğday bir diğer adı ile greçka hem lezzetli, hem de çok faydalı bir üründür. Diğer tahıllarla kıyasla karabuğdayın bünyesinde çok miktarda protein vardır.  Karabuğday buğdaygil familyasına ait değildir. Kuzukulağıgiller familyasındandır. Gluten içermez.

Organik Karabuğday (Greçka)  Ne İşe Yarar ve Faydaları Nedir?

İçerdiği besinler kan şekerinin kontrolüne katkıda bulunur. Açlık duygusunu bastırmadaki etkisi üst düzeydedir. Magnezyum kaynağıdır. İnsan vücudu karabuğdayda bulunan proteinin %74’ünü kullanabilir. Potasyum, magnezyum, fosfor ve demir bolca bulunur. Demir diğer tahıllarda olduğundan fazladır. İçerisinde rutin bulunur. Bu rutin vitaminlerin, minerallerin daha kolay emilmesini sağlar. Kılcal damarları güçlendirir. P vitamini bulunur ve bu vitamin rutine benzer. Vücutta yağ toplanmasını engelleyicidir.

Organik Karabuğday (Greçka) Saklama Koşulları Nedir?

Organik karabuğday, kuru bir yapıya sahip olduğu için doğru koşullarda saklandığında tıpkı beyaz un gibi uzun süre taze kalabiliyor. Ancak bunun için ürünü nem ve yüksek sıcaklıktan uzak tutmak gerekiyor.  Size de sadece, ürünü doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde -yazın tercihen buzdolabında - ağzı kapalı olarak korumak kalıyor. 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONTROL Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti (TR-OT-037) tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz, HACCP ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemlerine sahip tesisimizde üretilmiştir.

 

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

 

Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Bizden Haberdar Olun

E-Bültene kayıt ol fırsat & indirimleri kaçırma!

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.